Jeśli szukasz pracy jako kierowca i chcesz napisać skuteczne CV, to doskonale trafiłeś. Właśnie tutaj pomożemy Ci stworzyć dobre CV kierowcy zawodowego (samochodu dostawczego i nie tylko), które podkreśli twoje wszystkie mocne strony i pomoże Ci zdobyć pracę.
Niejednokrotnie zdarza się, że wszyscy kierowcy wpisują do swojego CV te same oklepane zwroty i zastanawiają się potem dlaczego nie zdobyli pracy. Pamiętaj – jeśli będziesz pisał to, co wszyscy, będzie Ci trudniej wyróżnić się z tłumu i zaimponować pracodawcy.
Jeśli tworzysz swoje CV i naprawdę zależy ci na zdobyciu pracy, to wybierz profesjonalny wzór CV (np. skorzystaj z naszego generatora). Dzięki temu twój życiorys nabierze kompletnie nowego i świeżego wyglądu, a Ty będziesz mógł skutecznie wyróżnić się z tłumu.
Obowiązki i osiągnięcia w CV Kierowcy.
Zacznijmy od obowiązków, które powinny znaleźć się w CV Kierowcy. Uwaga – każdy wie, że kierowałeś pojazdem na stanowisku kierowcy. Dlatego zastanów się nad tym, które z wykonywanych przez Ciebie czynności będą stanowić wartość dodaną dla twojego przyszłego pracodawcy.
Warto zatem pochylić się nad nieco bardziej szczegółowymi czynnościami, które mogą okazać się bardzo wartościowe dla Twojego przyszłego pracodawcy. Czasem możesz znaleźć ukryte podpowiedzi w samym ogłoszeniu o pracę. Bardzo często są tam ukryte czynności, które Twój przyszły pracodawca uznał za istotne, i tym samym warto o nich wspomnieć w CV.
Poniżej prezentujemy kilka przykładowych obowiązków, o których warto poinformować podczas tworzenia życiorysu kierowcy:
- „Utrzymywałem czystość pojazdów”
- „Umiem jeździć obronnie – przez 10 lat nie miałem żadnego wypadku i uniknąłem 5 – poważnych kolizji”
- „Codziennie kontrolowałem sprawność samochodów”
- „Skrupulatnie rozliczałem czas jazdy”
- „Kontrolowałem stan przewozowy”
Pamiętaj, żeby każdy z obowiązków wpisać w pierwszej osobie liczby pojedynczej. To trik, którego używają profesjonaliści, aby bardziej spersonalizować swoje CV.
Obowiązki w CV Kierowcy Autobusu
Umiejętności w CV Kierowcy
Jest na pewno wiele umiejętności i doświadczeń, które są istotne w pracy na stanowisku kierowcy. Najlepiej jednak jest zacząć od samego ogłoszenia o pracę i zobaczyć czego oczekuje od Ciebie twój przyszły pracodawca, by potem umieścić je w swoim CV.
Jeśli nie znajdziesz żadnych „ukrytych” wymaganych umiejętności w ogłoszeniu o pracę, warto jest spróbować przejrzeć kilka innych. Możliwe, że inni pracodawcy pozostawili kilka podpowiedzi (są ogromne szanse, że Twój nowy pracodawca będzie oczekiwał tego samego).
Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych umiejętności , na które zwracają uwagę zatrudniający na stanowisko kierowcy lub kierowcy autobusu:
- Skuteczne planowanie podróży i czasu pracy na trasach długodystansowych
- Skrupulatne dokumentowanie czasu pracy
- Doskonała znajomość mechaniki pojazdów dostawczych
- Umiejętność oszczędnej jazdy w terenach górzystych
- Umiejętność pracy w systemie zmianowym
- Dobre kontakty z ludźmi
- Doskonała orientacja na drogach europejskich
Wykształcenie w CV Kierowcy
W CV Kierowcy nie trzeba przesadnie opisywać swojego wykształcenia. Jest to zawód, w którym pracodawcy kładą największy nacisk na doświadczenie. Wystarczy, gdy wpiszesz ostatnią ukończoną szkołę, bądź najbardziej aktualne szkolenie czy kurs powiązany z tym zawodem.
Oczywiście należy dokładnie napisać o posiadanych kategoriach prawa jazdy.
Dobrym pomysłem jest także wpisanie wszelkich posiadanych uprawnień i zaświadczeń (tych, które mogą okazać się przydatne do pracy w danej firmie na stanowisku kierowcy). Mogą to być orzeczenia lekarskie, psychologiczne, zaświadczenie o niekaralności i inne.
Podsumowanie Zawodowe Kierowcy
Na początku opisu w swoim CV kierowca powinien zamieścić kilka zdań swojego podsumowania zawodowego. Dzięki temu będziesz mógł podsumować swoją karierę i doświadczenie, i już na wstępnie nawiązać dobry kontakt z osobą rekrutującą.
Dobre podsumowanie zawodowe pomoże Ci wyróżnić się na tle innych kandydatów. Jest to kolejna sztuczka, którą stosują agencje oferujące pomoc w pisaniu CV (oczywiście odpłatnie).
Pisząc podsumowanie zawodowe – powinieneś:
- Kim jesteś i jakie jest twoje doświadczenie zawodowe. Warto dodać coś szczególnego
- Napisać o istotnym osiągnięciu czy doświadczeniu w zawodzie. Może być to szczególna firma, pozycja czy inne niestandardowe doświadczenie
- Napisać co pragniesz osiągnąć z nowym pracodawcą
Dla przykładu podsumowanie zawodowe w cv kierowcy może wyglądać następująco:
Jestem doświadczonym kierowcą z 5 letnim stażem pracy. Mam bardzo bogate doświadczenie w transporcie międzynarodowym na trasach holenderskich i niemieckich. Szczycę się bezwypadkową jazdą. Szukam pracy w międzynarodowej firmie transportującej samochody osobowe.