qdriver oferty pracy dla kierowców

Wywiad z ekspertami rynku pracy z firmy HR Quality

Rozmowa z założycielami platformy internetowej Qdriver.eu Grzegorzem Boczoń, Łukaszem Gwizdałą i Andrzejem Stecem.

 

Panowie, co skłoniło Was do stworzenia platformy internetowej Qdriver.eu?

Ł.G. Pomysł w naszych głowach zrodził się samoistnie na podstawie obserwacji rynku pracy. Na co dzień naszym core businessem jest Agencja Pracy HR Quality, która działa na terenie całej Polski. Naszymi Klientami są często duże firmy transportowe, logistyczne czy spedycyjne. Właściciele tych firm opowiadali nam o ogromnym problemie jaki występuje na rynku pracy w ich branży, tj. o braku wykwalifikowanych i chętnych do pracy kierowców kat. C,  czy kat. C+E.

A.S. Jednogłośnie podjęliśmy decyzję – aby rozwiązać ten problem, potrzeba stworzyć platformę internetową, która połączy wykwalifikowanych kierowców zainteresowanych podjęciem pracy wraz z potencjalnymi pracodawcami. I tak powstała platforma QDriver.eu.

Jak obecnie wygląda rynek pracy w Polsce pod kątem kierowców kat. C+E?

A.S. Obecnie na polskim rynku pracy brakuje prawie 100 tysięcy kierowców kat. C oraz C+E! Te dane są alarmujące i niebezpieczne dla polskich firm zajmujących się transportem, logistyką, czy spedycją. Problem jest bardzo złożony i wieloczynnikowy, a wynika on z braku specjalistów w tej branży, wysokich kosztów uzyskania kwalifikacji oraz często niskiego wynagrodzenia.

Na jakiego rzędu wielkości pensje mogą liczyć kierowcy jeżdżąc dla polskich firm transportowych?

G.B. Patrząc rynkowo, zarobki kierowców samochodów dostawczych pracujących w lokalnym transporcie są zazwyczaj stałe. Wynoszą, w zależności od regionu i firmy, od 3000 zł do 5000 zł netto. Z kolei przedsiębiorstwa zatrudniające kierowców pracujących w transporcie międzynarodowym, naliczają pensje w zależności od ilości przejechanych kilometrów lub diety płaconej za każdy dzień pobytu poza granicami kraju. Zarobki wtedy wahają się od 5000 zł do nawet 8000 zł  netto za minimum 3 tygodnie pracy za granicą. Ze względu na rozwijającą się gospodarkę kraju oraz rosnącą presję płacową można się spodziewać, że zarobki kierowców pojazdów ciężarowych będą również rosły.

 

Można zatem powiedzieć, że zawód kierowcy to zawód przyszłości?

A.S. Zdecydowanie tak! Jeśli ktoś uwielbia się przemieszczać i odwiedzać ciągle nowe miejsca to polecam ten zawód, zwłaszcza, że jest on bardzo dobrze płatny i perspektywiczny.

 

Dlaczego polecacie korzystanie z platformy Qdriver.eu?

Ł.G. Qdriver.eu to pierwsza w Polsce platforma internetowa dedykowana branży spedycyjno-logistycznej oraz transportowej, która łączy ze sobą dwa szukające się wzajemnie źródła tj. kierowców poszukujących pracy w swoim zawodzie oraz firmy poszukujące kandydatów do pracy jako kierowców. Platforma ma za zadanie ułatwić bezpośredni kontakt jednej i drugiej stronie. Chyba nie trzeba szerzej wyjaśniać jakie to niesie korzyści dla jednej i drugiej grupy?

A.S. Dodam tylko, że korzystając z platformy Qdriver.eu, kierowcy mają dostęp do ofert pracy na terenie całej Polski i wszystkich liczących się firm z tej branży. Kierowcy mogą logować się na platformie nawet jeśli teraz nie myślą o zmianie pracy – automatycznie będą informowani o nowych ofertach pracy, dzięki czemu na bieżąco będą mogli śledzić rynek pracy.

G.B. Firmy natomiast mają dostęp do szerokiej bazy wykwalifikowanych kierowców. Dzięki platformie i naszemu zespołowi HR mogą szybko pozyskać kandydata do pracy. Nie tracą zbędnego czasu na kosztowny i długotrwały proces rekrutacji i mogą skupić się na swoim biznesie.

  • Udostępnij